Lydie HAVLÁKOVÁ
Vladimír JELEN
Robert FUCHS
Jan FLÉGL
Peter POLDAUF
Luisa ALBRECHTOVÁ
Martin LEVICKÝ
TRIO HARMONIe
*
*
agentura
*
*
*

Svou uměleckou dráhu začala jako studentka hudebně-dramatického oddělení Státní konzervatoře v Praze, kde byli jejími pedagogy Rudolf Pellar, Jiří Vala, Pavel Smok a další. Záhy nalezla uplatnění v menších rolích v divadle, televizi a filmu. Následovala spolupráce s tehdy velmi populární skupinou Schovanky, se kterou koncertovala v Portugalsku a v Německu. Současně pokračovala studiem operní režie na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze a soukromou výukou zpěvu. Studium absolvovala režií operní aktovky Ilji Hurníka s Ivanem Kusnjerem v roli Diogena. V tomto období zpívala s orchestrem Karla Vlacha a hostovala v Hudebním divadle v Karlině. Po studiích nastoupila do Národního divadla v Praze jako asistentka režie a později sólistka opery. Vytvořila zde roli Varvary (Káťa Kabanová), Kláry (Zásnuby v klášteře), Cherubína (Figarova svatba), Olgy (Evžen Oněgin), Didony (Dido a Aeneas) a dalších. V Československém rozhlase vznikla (dir. J. Chaloupka, 1990) nahrávka operního recitálu s orchestrem Smetanova divadla. Lydie Havláková dokáže přesvědčivě ztvárnit bohatý repertoár včetně operních árií, klasického operetního a muzikálového žánru, písně, šansony a mnohé další.
 

Lydie HAVLÁKOVÁ
mezzosoprán

Vladimír Jelen se narodil v roce 1967 ve Varnsdorfu. Je absolventem Státní konzervatoře v Praze, kde studoval operní zpěv u pedagogů Antonína Švorce a Jaroslava Horáčka. Následující dva roky byl sólistou Armádního uměleckého souboru v Praze. Hostoval v opeře divadla v Ústí nad Labem. Dlouhodobě se věnuje především bohaté koncertní činnosti u nás i v zahraničí, zejména v Německu a Švýcarsku. Spolupracoval s mnoha renomovanými soubory na řadě nahrávek - Schola Gregoriana Pragensis (pod vedením Davida Ebena), soubor Karmína, Symposium musicum a mnoho dalších.
Jeho repertoár zahrnuje všechna historická období od gregoriánského chorálu až po klasický muzikál. Jeho příjemně zabarvený hlasový témbr a soustředěný umělecký výraz mu umožňuje interpretaci tak širokého repertoáru.

 

Vladimír JELEN
basbaryton

Již ve čtrnácti letech provedl veřejně vlastní skladbu Ruská svita. Absolvoval Státní konzervatoř v Plzni, obor klavír. Stal se pak žákem profesora Petra Ebena na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze v oboru skladba. Jako klavírista získal Cenu poroty v soutěži Beethovenův Hradec a čestné uznání v mezinárodní soutěži Virtuosi per Musica di pianoforte. Fuchsova kompozice Jarní kvartet měla premiéru v Johannesburgu 1991, Americká sonáta v Plzni 1992 a Monumentum per Olivier Messiaen v Londýně 1994. Je autorem scénické hudby k řadě divadelních inscenacích ( Činoherní studio v Ústí nad Labem, CD 94, DISK, Kašpar ). V roce 1997 získal angažmá ve Státní opeře Praha, kde načerpal řadu zkušeností při spolupráci s významnými dirigenty a pěvci ( B. Gregor, A. L. Bogza, I. Kusnjer ). V současné době se kromě skladatelské tvorby věnuje bohaté koncertní činnosti sólové i komorní.

Repertoár:
Specializuje se na tvorbu J. S. Bacha, W. A. Mozarta, I. Stravinského a současnou tvorbu. 

Výběr ze skladatelských projektů:
Mše pro soprán, bas, sbor a komorní orchestr na liturgický text mešního ordinaria.
Klavírní koncert A Dur

Robert Fuchs
hudební
skladatel a
 klavírista

Koncertní pěvec Jan Flégl se při studiu ekonomie začal soukromě vzdělávat v solóvém zpěvu u prof. Lubomíra Havláka. Jan Flégl má výjimečný, kovově zabarvený hlas velkého rozsahu, jenž mu umožňuje ztvárnit celou řadu partů - od italských písní, klasické operety (Lehár, Nedbal), muzikálu až po operní árie (v repertoáru Tosca, Cavaleria Rustivana a jiné). Koncertní činnosti se věnuje od roku 2005. V letech 2010 a 2011 vystoupil mimo jiné i v rámci koncertů pro nadaci ŽIVÁ PAMĚŤ.

Jan FLÉGL
tenor
 

Sólista opery Jihočeského divadla v Českých Budějovicích Peter Poldauf se narodil v r.1960 v Bratislavě. Vystudoval operní zpěv na Hudební fakultě VŠMU v Bratislavě, ve třídě doc. V. Stracenské. Během studií účinkoval se Souborem zábavy mladých v úspěšných kabaretně-revuálních představeních a na mezinárodním festivalu populární písně Bratislavská lyra získal 2. místo a Cenu diváka, účinkoval v zábavných televizních pořadech. První angažmá pak zákonitě získal v operetně-muzikálovém divadle Nová Scéna v Bratislavě. Zúčastnil se interpretačních kurzů v Piešťanech (prof. Ilja Jossifoff), v Německu (prof. Elssner) a v letní škole Evropského centra pro operu (E.C.O.V.) v Belgii. V letech 1988-90 byl členem Operního studia Národního divadla  v Praze, kde nastudoval  roli Masetta z Mozartova Dona Giovanniho. Další angažmá získal v Komorní opeře v Bratislavě a v DJGT Banská Bystrica. V letech 1992-96 byl sólistou Státní opery Praha, pro kterou nastudoval celkem 16 rolí ( Luther a Crespel v Hoffmannových povídkách, Haly v Rossiniho Italce v Alžíru, Nikitič v Borisi Godunonovi, Tom ve Verdiho Maškarním plesu, Reinmar von Zwetter z Tannhäusera aj.). V roce 1994 zpíval 600x roli Kaifáše v české premiéře rockové opery  Jesus Christ Superstar v pražské Spirále (live nahrávka). Zpíval Vodníka v kontroverzním muzikálovém zpracování Dvořákovy Rusalky v režii J. Bednárika. Účinkoval ve scénickém provedení Bernsteinovy Mše na Pražském Hradě, Brně a v Passau s Brněnskou filharmonií, za řízení C. Richtera a v režii S. Moši. Peter Poldauf hostoval v Itálii s Vídeňskými barokními sólisty A.Scarlatti: Agar a Ismael) a spolupracoval také se Slovenskou, Zlínskou i Jihočeskou filharmonií (dirigent Ondrej Lenárd, F. Liszst: Missa Solemnis). Jako host vystupoval na scénách  Janáčkovy opery Brno, v Liberci, v Plzni, Ústí nad Labem a v Ostravě. V létě 2005 účinkoval v letní staggioně Opery Mozart ve Stavovském divadle v Praze a ve Vinohradském divadle. Soustavně koncertuje v Německu, Rakousku a Francii. Celkově má na svém kontě více než 80 rolí českého i světového operního repertoáru.

Peter POLDAUF
bas

Luisa Albrechtová vystudovala operní zpěv na Hudební fakultě Akademie múzických umění v Praze ve třídě prof. N. Kniplové, následně pak na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni, ve třídě prof. R. Hansmanna. Pod vedením prof. D.Orlowskyho a prof. U. Theimera absolvovala na vídeňské univerzitě také hudebně-dramatické studio. Akademickým vzděláním prošla rovněž v oboru teorie kultury – kulturní antropologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde roku 2007 získala titul PhDr.

Významné soutěžní ceny jí byly uděleny v Německu (Internationaler Gesangswettbewerb Festspielstadt Passau 2009), Velké Británii (International Voice Competition London, Emma Destinn Foundation) a Rakousku (Nico Dostal-Operettenwettbewerb).
Repertoárová šíře jejího mladodramatického sopránu zahrnuje velké mozartovské role (Figarova svatba, Don Giovanni), party Pucciniho (Liù – Turandot, Mimì – Bohéma, Sestra Angelica) a Verdiho (Elisabeth – Don Carlos, Leonora – Trubadúr), ale i zásadní role operetního repertoáru.
Luisa Albrechtová působí na řadě domácích operních scén a koncertní turné ji zavedla takřka do všech zemí Evropy, Japonska, na Tchaj-wan, do Koreje i USA. Ze Spolupracovala s významnými hudebními tělesy, např. Philharmonic Orchestra Philadelphia (USA), San Diego Philharmonic Orchestra (USA), Philharmonie Wrocław (Polsko), Malta Philharmonic Orchestra či rakouské Wiener Mozart Orchester a další.

Luisa Albrechtová

Mladodramatický soprán

Martin Levický studoval na pražské akademii múzických umění u prof. Petera Toperczera a u prof. Borise Krajného.Již v dětství dosáhl vítězství v mnoha klavírních soutěžích (např. absolutní vítěz soutěže Virtuosi per musica di pianoforte v Ústí nad Labem). Později přidal úspěchy vítězstvím v mezinárodní smetanovské soutěži v Plzni či cenou za nejlepší provedení skladby Arnolda Schönberga na hudebním festivalu Prag – Wien – Budapest v Rakousku (2003). V roce 2007 získal první cenu na soutěži Bohuslava Martinů v Praze. Poté získal 3.cenu na soutěži Leoše Janáčka v Brně (2008). Velkého úspěchu dosáhl vítězstvím na soutěži J. N. Hummela v Bratislavě (2011).Již jako dvanáctiletý vystoupil s orchestrem pražských filharmoniků pod taktovkou Gaetana Delogu na slavnostním novoročním koncertu ve Španělském sále Pražského hradu. Sólově vystoupil s orchestrem Slovenské filharmonie, Filharmonie Brno, Virtuosi di Praga, Solisti di Praga, Bacau filharmonie, Orchestr Plzeňského divadla, Moravská filharmonie Olomouc a další.Provedl dva recitaly na festivalu Beethoven fest v Bonnu. Účinkoval v cyklu koncertů „Musikerlebnis Mitteleuropa“ ve Vídni a v Krakově. Koncertoval také v USA v Sewanee (2002) a v japonském Kjótó při světovém setkání mladých umělců (2006). Významná byla vystoupení ve španělském Santanderu spolu s violoncellistou světového významu Fransem Helmersonem (2005). Doprovázel též legendu, houslistu Josefa Suka, při koncertu na zámku Štiřín. V roce 2009 byl vybrán na koncertní turné „Masters on Tour“, v rámci kterého vystoupil například v Rachmaninově sále Moskevské konzervatoře. Sólově účinkoval i na Bratislavských hudebních slavnostech.

Martin LEVICKÝ

klavír

Hudební trio ve složení:

BÁRBORA ŠVÝCARSKÁ (Violoncello)
DANA JELÍNKOVÁ (housle)
PETRA KLIMEŠOVÁ (piano)

Široký rozsah repertoráru od klasické operety přes klasiku až po vysoký populár.

trio HARMONIE

hudebni trio